Zapomniałeś hasła
Jetzt kostenlos und unverbindlich obdachlos werden!
 

O Menelgame:
Menelgame jest grą przeglądarkową. Gracz zaczyna jako zwykły bezdomny. Jego celem jest zebranie jak największej sumy pieniędzy i przeprowadzenie się do pałacu. Pieniądze można zarabiać np. zbierając puszki, grając ma instrumencie, żebrząc, czy tworząc gangi. Gracz może wybrać też dzielnicę, w której będzie mieszkał.

Menelgame łączy w sobie klasyczną koncepcję gry fabularnej i współczesną scenerię, w odróżnieniu do wielu innych gier tego rodzaju, których akcja rozgrywa się np. w średniowieczu lub w przestrzeni kosmicznej. Jednak, jak mówią twórcy, gra nie ma być odzwierciedleniem rzeczywistości, jest ona satyrą. Dzięki swojej tematyce niewątpliwie zwraca uwagę i uwrażliwia młodych ludzi na problem bezdomności i bezrobocia.

Menelgame jest zarządzana przez Farbflut Entertainment GmbH w Hamburgu. Twórcami gry są Marius Follert i Niels Wildung (obecnie dwudziestolatkowie). Inwestorami firmy Farbflut są doświadczeni niemieccy przedsiębiorcy internetowi Daniel Grözinger i Sven Schmidt, znani m.in. jako założyciele serwisów dynastree.com i verwandt.de.

Ochrona nieletnich:
Menelgame, w przeciwieństwie do wielu innych gier online, uwzględnia często dyskutowaną potrzebę ochrony nieletnich. Właściwa ocena gry pod względem jej nawiązywania do rzeczywistości wymaga zdolności do rozpoznania i uwzględnienia elementów dwuznacznych i satyrycznych oraz ironii. Dotyczy to przede wszystkim stereotypów i roli alkoholu w grze.

Ze względu na satyryczną i nie do końca poprawną politycznie tematykę gry, zaleca się, żeby gracze mieli powyżej 14 lat. Farbflut Entertainment GmbH podejmie wszelkie działania, aby chronić najmłodszych użytkowników Menelgame.
Każdy użytkownik ma prawo zawiadomienia nas o wszelkich odstępstwach od naszych reguł. Nasi gracze mają możliwość blokowania wiadomości od innych graczy, którzy naruszyli regulamin. W takich przypadkach należy nas natychmiast o tym powiadomić.

Menelgame jest chroniona systemem weryfikacyjnym ICRA, co umożliwia rodzicom sprawdzenie, jakie strony przegląda ich dziecko.